Wordpress

WordPress Nedir ?

wordpress-logo-gorsel
yazan admin
WordPress günümüzde en çok kullanılan diğer bir adı ile “blog” sitesi oluşturmak ve içeriğini yönetmek üzere kullanılan, gönüllü yazılımcıların ortaya koyduğu içerik yönetim ara yüzüdür.

WordPress Nedir , Nasıl kullanılır

Kurumsal ve kişisel sitelerin vazgeçilmez bir ara yüzü olarak yüksek rağbet gören ürünü olan wordpress gerek kullanıcının gerek ise tasarımcının beğenisi ve hızı diğer içerik yönetim sistemlerine göre kat be kat üstün özelliklere sahiptir. Dünya üzerinde milyonları aşan kullanıcı sayısı gelişime açık bir yazılım haline getirmiş, webmasterların kendi tasarımlarını ve içerisinde kullanmak istedikleri eklentileri, tasarımı kolaylaştıracak bir çok yazılımı barındırabilen açık kaynak kodlu sistemler topluluğu da denebilir. Açık kaynak kodlu olmasının yanı sıra tasarımlara dışardan müdahale edebilme özelliği ​ile çok tutulmuş ve büyük ölçüde kazanç hem müşterilerin hem de kullanıcıların beğenisine sunulmuştur.

Wordpress ücretsiz olmakla birlikte sunduğu diğer özellikler ile geleceğin yazılımlarına ışık tutuyor olması gelişimin bir parçası olduğunu göstermektedir.

About the author

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir