İnternetten Para Kazanma

İnternetten Para Kazanma (Genel)

yazan admin

İnternetten Sizi Zengin Edecek Bir Kaç Yöntem

İnternetten Para Kazanma Modelleri %100 Test Edilmiş

                Yıllar sonra teknoloji gelişiyor ve siz de bunun farkındasınız. Artık robotlar yapılmaya başlandı, işsizlik oranı artar diye düşünüyorum. Peki bu insanlar ne yapacak? Zaten robotlar yokken de işsizdik hocam ne fark eder, diyenler vardır elbet. Özellikle ev hanımı, rahatsızlığından dolayı iş bulamayanlar, evden çıkamayanlar, özgür olmak istiyorum bir işe sabit kalıp emir altında çalışmak istemiyorum vs. vs. bu yazı tam size göre.

              Şunu bilmelisiniz ki sabır âleminin sabreden insanları bu yöntemi kullanırken daha fazla sabır etmeniz gerekecek. Çünkü kimse 1 günde parayı bulmamışlardır.

Youtube ile internetten para kazanmak

Youtube yeni nesil tv diyebiliriz.Artık internet dizileri çıktı sadece internetten izlenen hatta youtube kanallarından izlenen seri diziler.Bu dizilerin tabiki amacı internetten youtube ile para kazanmak.

Youtube ile nasıl para kazanabilirim , youtube ile para kazanmaya nerden başlarım diyorsanız önce kendinize ilgi alanı belirleyin.Asla sıkılmayacağınız zevk alacağınız bir alan.Eğitim videoları olarak , komik videolar olabilir , doğa hayvan videoları olabilir.Çocuk kanalları olabilir.Nasıl çok kazanırım diye değil hangisi bana göre diyerek olaya bakın.

Youtube ile para kazanmak için ekipmanınızı doğru seçin çekim yapacağınız makineden ışığa ambiyansa kadar.Temiz parlak net bir görüntü + güzel sürükleyici bir anlatım.İzlenmek için hepsi bu .

Google adsense başvurusu ve ordan alacağınız reklam kodlarını videonuza yerleştirdikten sonra (google adsense & youtube entegreli çalışıyor) kazanmaya başlayabilirsiniz.Talep olursa ayrıca youtube ile para kazanmak içerikli bir konu daha açıcam.Soruları yoruma alabilirim ..

Yazarak İnternetten para kazanmak

          Ya zaten biliyorduk hocam yazarak kazanıyoruz ama yetmiyor, diyenlerdenseniz ben bunu kastetmemiştim. Makale yazmak bir hobidir. Eğer bunu meslek hâline getirmek istiyor ama konu bulmakta zorluk çekiyorsanız o zaman yazma konusunda sadece bir çalışan olabilirsiniz. Aksine konu da buluyorum hocam, deli gibi yazıyorum ama değeri görülmüyor, diyenlerden iseniz o zaman yazılarınızı birde siz müşteri gözüyle okuyunuz. SEO uyumlu yazmak daha zor gelir özgür ruhlu insanlara. Çünkü SEO yazıları diğer yazılar gibi rahat kafadan yazılan yazılardan değildir. Daha çok resmidir. Nizamı, düzeni olur. Anahtar kelimesinin sayısı bile belli bir sayıda olur. Kafanıza göre yazamazsınız, kullandığınız bir kelimeyi aynı cümle veyahut paragraf içinde birden fazla kullanmanız o yazıyı spam içine sokacaktır.

Bu kadar da olmaz canım, dediğinizi duyar gibiyim. Evet maalesef bu kadar da oluyor. Bu yüzden birçok SEO yazarı bu konularda araştırma yapmadıkları için hatalar vs. yaptıkları için ne yazıları görülüyor ne de talep ediliyor. Bu yüzden size önerim ilk başlarda iki yazarlık türünden birini seçmenizdir. Belki ilerleyen vakitlerde kendinizi geliştiğinize inanıyorsanız SEO deneyebilirsiniz.

Yazmanın en çok neyini seviyorum biliyor musunuz? Kendimi daha fazla özgür hissediyorum. Ne kadar çok yazarsam o kadar çok rahatlamış hissediyorum.

Sizlere nasıl yazdığımı yazayım, müzik açıyorum. Müzik ruhun gıdası olduğu kadar bir yazarın en önemli araçlarından birisidir ama bunu kullanana kişi sayısı çok az. Eğer müzikle beraber yazamıyorsanız sizin yazma kabiliyetiniz o kadar fazla değildir. Çünkü müzik beni rahatlatmakla kalmıyor kafamı boşaltıp rahat yazmamı sağlıyor. Müzik dediysem sözlü müzikleri kastetmiyorum. Sizi rahatlatan, gözünüzü kapattığınız zaman o anı size yaşatan, sanki bulutlardaymışsınız gibi sizi mutlu eden müzik. Bu yazımı okuduktan sonra mutlaka yazı yazarken bir kez olsun deneyin. Bana hak vereceksiniz.

Size yazı yazmaya nasıl başladım onu anlatayım, 2. Sınıfa gidiyordum. Şiir yazıyordum o zamanlarda. Şiir defterim vardı hatta. Hep yanımda taşırdım. Çünkü ilhamın ne zaman geleceği belli değildi. Aklıma geldikçe yazıyordum. Bir gün derste yazarken sınıf hocamız bunu fark etmiş olmalı ki ders çıkışı beni yanına çağırdı ve o deftere uzunca ne yazdığımı sormuştu. Önemli bişey değil demiştim utangaçtım o sıralar. Israrla hoca sorunca verdim defteri. Ama çok utanıyordum. Hoca okurken gözleri yaş oldu, ağlamaya başladı ve bana sarıldı. “Sakın ama sakın bu yeteneğinden vazgeçme, yazma kabiliyetin çok iyi, herkes gönülden yazamıyor, o güzel temiz kalbinle yazmaya devam et” dediğinde bende göz yaşlarımı tutamadım. Gözlerimden inci tanesi gibi birer damla düştü, kendimi zor tutuyordum ağlamamak için.

Şimdi o şiirler eser oldu, belkide yazdığım en son şiirler o küçüklük yaşlarımdaykendi. Daha sonra yazamadım neden bilmiyorum ama o şiirler beni duygusal biri yapmıştı. Duygusal bir film izlerken göz yaşlarım gelir mesela. Romantik biri olmuştum. O küçük temiz kalpli Mehmet beni yazar, duygusal ve romantik biri yapmıştı şiirleriyle. Keşke o defterimi bulabilseydim ama o zamanın üstünden en az 10 kere taşındığımız için o defter eser oldu gitti.

Üzülmüyorum, aksine mutluyum o anları bana yaşattığı için. Şimdi beni bu hale getirdiği için. Yazar insan duygusal olmalı diye düşünüyorum. Çünkü yazdığı yazıları gönülden kalpten yazmalı, işte o zaman daha özgün olacaktır.

Özür dilerim, konumuzdan biraz dışına çıkmış gibi olduk, sohbet tarzı bir yazı yazmayı sevdiğim için sanırım oldu bu.

Yazmak için bir sebep aramayın. İlham kendiliğinden gelir, yazarak kazanacağınız en güzel iş sadece makale yazarlığı, SEO değildir. Tez satışı yaptığımda, ilk tezimi yazdığımda (100 sayfa) kendime şunu sormuştum, “üniversitemi yarım bırakmak zorunda kaldım ekonomik durumdan dolayı, sınıfta en iyisiydim, okuyamadım ama buna rağmen çok rahat tez yazdım, umudunu kaybetme, okuyamasan da sende o yetenek ve tecrübe var” diyerek kendimi avuturdum. Üzülmemek elde değil, çünkü okumayı çok seviyordum. Hala seviyorum. Şimdi belki çoktan bitirmiş hatta meslek sahibi olmuştum. Ama olsaydı, şuan bunları sizlere yazıyor olmazdım.

          Bu yazıların makalelerin yanı sıra birde kitap yazıyorum. Fantastik, korku, gerilim ve aşk. Zaten aşk olmazsa olmaz benim için. Sizlere de önerim, boş vakitleriniz de makale konusu bulamıyorsanız kitap yazın. Nereden başlayacağım demeyin, siz yazın devamı gelecektir. Daha sonra toplarsınız onları. Yalnız yazacağınız kitap, roman artık her neyse, ilk bölümünü yazdığınızda yakınlarınıza okutun. Ben öyle yapmıştım, beğenilirse o zaman devam edin. Beğenilmezse daha farklı konu seçin. Ama bu kitap işi sizin hayatınızı değiştireceğinden emin olabilirsiniz. Eğer yazabilirseniz tavsiye ediyorum.

Pinterest ile internetten para kazanma yöntemleri 2019

Pinterest bir çeşit sosyal ağ facebook , instagram gibi.Peki pinterest ile internetten nasıl para kazanabiliriz.?
Pinteresti genel olarak amerika ,ingiltere ,kanada gibi gelir düzeyi yüksek ülkeler kullanıyor.Pinteresti cazip kılan en önemli şey .Pinterestte kaliteli bir kullanıcı kitle var.Biz bu kaliteli kitleyi kullarak para kazanacağız.Tabiki ilk yöntem pinterest + adsense .

Aşağıda gördüğünüz günlük sadece 300hit alan (bu hit tamamen pinterestten gelmektedir) ingilizce sitenin raporu var.Günde 300hit 8 tıklama ve 21.87tl .Bu arada optimize yapılmadan 8 tıklama %5 to (tıklama oranı)ile en kötü 15 tık alır yani günlük 40tl gibi bir rakam yapar .Ayda 40tl*30:1200tl .300 hitli bir siteye göre aylık 1200tl mükemmel bir para .Aylık 1200tl için en kötü 2k hit lazım türkçe içerikli sitelerde. Bahsettiğim amerika ingiltere kanada gibi kaliteli kitle bu.Biz bu kitleyi kullanıyoruz.Bir tıka 12tl bile kazandım.

pinterest ile para kazanma

Pinterest ile para kazanmaya başlayabiliriz.

Önce kendinize bir dil ve sektör seçin .Örneğin ingilizce düğün yani wedding .Wordpress siteyi kuralım ve içerik eklemeye başlayalım.Size akrışık bot eklenti anlatmayacağım .Wp automatic eklentisiyle rahatlıkla içerik çekebilirsiniz ama ben manuel yöntemi anlatıcam daha yavaş ama daha sağlıklı daha sağlam.

Wedding kelimesini ispanyolca veya fransızcaya cevirip googleda arattırın çıkan sitelerden site uyanı bulun .Siteye girdiğinizde chrome ayarlardan çeviri ile siteyi sizin sitenizin dili yani ingilizceye çevirebilirsiniz sonrası copy pass .

Burada dikkat edilmesi gereken püf nokta içeriği çekeceğiniz sitenin pinterest ile önceden çalışmaması yani resimler pinterest olamamsına ilk kez sizin pinlediğinize emin olun .Pinterest özgün resimlere bayılır.

İçerikleri tek tek pinleyin örneğin bir konuda 20 resim var 1 güne yayarak ekleyin.

Pinterestteki püf nokta etiket ve kategori yapısı.Bizim sektör wedding alt kategorileri iyi sıralayın wedding shoes, weddingdress gibi hepsini wedding kategorisine koymayın.Çeşitli board(pano)larınız olsun.devamı gelecek..yoruma yazın sorularınızı.

Sevgiyle esen kalın.

Teşekkürler…

About the author

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir