Sosyal Medya

İnstagram Yorum Kısıtlaması Nasıl Yapılır

İnstagram yorum engeli
yazan admin

Milyarlarca insan tarafından kullanılan popüler sosyal medya platformu Instagram önemli bir yenilik ile karşımıza çıkıyor.Yoruma kapatma özelliği. Bu yeni özellik sayesinde Instagram üzerinde engellenen kişilerin tacize varan rahatsız edici faaliyetlerinin önlenmesi amaçlanıyor. Bu yeni özellik ile ilgili detaylar makalede .

İnstagram Yoruma Kapatma Nasıl Yapılır

Instagram Tacizi Önlemek İçin Yorum Kısıtlama Özelliğini Başlattı

Milyarlarca insan tarafından kullanılan popüler sosyal medya platformu Instagram önemli bir yenilik ile karşımıza çıkıyor. Bu yeni özellik sayesinde Instagram üzerinde engellenen kişilerin tacize varan rahatsız edici faaliyetlerinin önlenmesi amaçlanıyor. Instagram tarafından sunulan kullanıcı dostu bu yeniliğin adı ise instagram yorum kısıtlama.

Rahatsız Edici Hesaplara Karşı Restrict Özelliği

Her gün binlerce kişi Instagram paylaşımları hakkında yapılan taciz veya küfür içerikli yorumlara maruz kalıyor. Bugüne kadar, bu uygunsuz yorumlar için yapılabilecek tek şey o kişileri engellemekti. Fakat, bu hiçbir zaman kesin bir çözüm olmuyordu. Çünkü aynı kişiler başka hesaplar üzerinden kullanıcıları rahatsız etmeye devam edebiliyordu. Kullanıcı hesapları, Instagram tarafından sunulan Restrict özelliği sayesinde, taciz içerikli yorumlara karşı korunabiliyor.

instagram yorum kısıtlama özelliği

Yorumu Kısıtla Özelliğinin Aktif Edilmesi

İnstagram Yorumu kısıtla özelliği; paylaşılan bir video ya da fotoğraf hakkında  rahatsız edici bir yorum geldiğinde, bu yorumun üzerine tıklanarak aktif hale getirilebiliyor. Bu özelliğin çalışma mantığına göre uygunsuz bir yorumda bulunan kişi kısıtlanmış ya da engellenmiş olmasına rağmen kendi yorumunu görmeye devam ediyor. Böylece, uygunsuz yorumlar yapan kişi, engellendiğinin farkına varamadığı için kullanıcıları da ısrarla taciz etmeyi düşünmüyor. Bu özellik, aynı zamanda kısıtlamaya karar verilen kişinin profiline giderek de aktif hale getirilebiliyor.

Siber zorbalığın önüne geçmek için önemli bir adım olan yorumu kısıtla özelliğinin kullanıcılardan fazlasıyla beğeni toplayacağını tahmin etmek çok da zor olmasa gerek.

About the author

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir