Teknoloji

Ebaydan Nasıl Alışveriş Yapılır(Detaylı Anlatım)

ebay urun satin alma
yazan admin

Ebay’dan ürün almak istiyorsunuz ama yeterli tecrübeniz ve ingilizceniz yok dert değil ,biz size yol gösteren klavuz şeklinde konu hazırladık 🙂

Ebaydan Nasıl Ürün Alırım Nasıl Alışveriş Yapılır

Ebay, diğer bir bilinen adı ile Ebay Inc. 1995 yılının 3 Eylül gününde İran asıllı olan Amerikalı girişimci Pierre Omidyar tarafından Kaliforniya eyaletinin San Jose bölgesinde kurulmuş ve 2018 Aralık tarihinden itibaren bünyesinde 14,000 çalışan barındıran bir e- ticaret sitesidir.

Ebay’den Neler Satın Alınabilir?

Ebay üzerinden yeni veya ikinci el, kolektif ürünler dahil her türlü ürün alınabilmektedir.
Kitap, giyim, mobil aksesuar ve daha nicesi için Ebay sitesinden günde birçok insan alışveriş yapmaktadır ve sitenin kullanıcı kitlesi  gün geçtikçe artış göstermeye devam etmektedir.

Ebay’den Satın Alınması Riskli Ürünler Hangileridir?

Ebay üzerinden verilen kozmetik ürünü, cep telefonu, notebook bilgisayar, ayakkabı ve içerisinde deri ibaresi bulunduran ürünlerin alındığında siparişler bazen elinize ulaşamayabileceği için bu ürünlerin alınması bir risk teşkil eder, ancak bazı durumlarda ürün teslimatı sorunsuz gerçekleştiğinden, abu ürünlerin alımını yapıp yapmamak tamamıyla alıcının kararına bağlıdır.

Ebay’den Kimler Ürün Alabilir?

Ebay’den bir Ebay hesabı ve kredi veya debit kart sahibi olan herkes ürün alımı gerçekleştirebilir, Ebay’de yaş kısıtlaması gibi bir durum söz konusu değildir. İsteyen herkes gerekli koşullara sahip olduğu taktirde bu internet sitesini kullanarak sipariş verebilir.

Ebay’den Nasıl Ürün Alınır?

Ebay’den ürün almak için öncelikle web sitesine girmeniz gerekir. Web sitesini açtığınız zaman
ekranınızın sol üst köşesindeki >giriş yap veya kaydol kısmından hesabınız varsa hesabınıza giriş yapmalı,

hesabınız yoksa da e-posta, isim, soy isim ve telefon numarası gibi birkaç temel kişisel bilgi ile kendinize bir Ebay hesabı edinmelisiniz, aksi takdirde ürünü satın alırken ziyaretçi biçiminde satın almanız gerekir ve üyelere özel indirimler gibi fırsatlardan faydalanamazsınız.

ebay alışveriş yapma
ebay alışveriş yapma

Giriş yaptıktan sonra almak istediğiniz ürün veya ürünleri sepetinize ekleyebilir veya bir ürünü hemen almak için Buy Now butonunu kullanabilirsiniz, bu, sizi adres bilgileriniz ile dolduracağınız bir forma ve daha sonrasında ödeme bilgilerine ve kargo tercihlerine yönlendirecektir, gerekli alanlara adres, ödeme ve kargo bilgilerinizi girdikten sonra siparişiniz tamamlanacak ve belirtmiş olduğunuz e-posta adresine bir sipariş takip kodu yollanacaktır, bundan sonrasında tek yapmanız gereken ise sipariş takibi yapmak ve ürünün teslimini beklemek olacaktır.

Sipariş verdiğiniz ülkeye göre teslimat süresi değişebilir sipariş vermeden dikkatli inceleyin.

About the author

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir